Užijte si Krétu

pátek 29. říjen 2010 14:18

Tak si ležím doma s chřipkou. Ta mrcha mě skolila opravdu zákeřně, nepřipravenou a bez předchozího upozornění. Copak je něco zlého na tom, že jsem si chtěla ještě užít poslední možnost zaplavat si v moři?Hned po návratu, mi to pěkně spočítala. Ta potvora!

Jednou z výhod práce v cestovní ruchu je i to, že pokud máte štěstí, můžete cestovat víc, než byste normálně mohli. Obchodní partneři se předhání v nabídce infocest do různorodých krajin, tématických večírků, pokud se uzdravím, budu ve středu s kolegy křepčit na Dominikánském večeru a samozřejmě občas k nám dorazí i nějaká ta sleva na dovolenou.

 

Já využila té první možnosti a jela si užít krásných pláží na Krétě. Nešlo o mou první návštěvu. Tento úchvatný ostrov jsem měla možnost poznat už vloni, kdy jsme si s přítelem půjčili na letišti auto a projeli celé jižní pobřeží. Oproti tomu severnímu, které je obsypáno velkými hotelovými resorty a samozřejmě velkým množstvím turistů, je jih Kréty opravdu ráj. Malé zapadlé vesničky, krásné čisté moře, dlouhé písečné pláže, vstřícní lidé a jak jinak, pro mě to velmi důležité, skvělé jídlo a pití.

 

Říkala jsem si, že bych si tu nádheru neměla nechávat jen pro sebe a podělit se s Vámi o trochu atmosféry z těchto kouzelných míst. Možná pro Vás budou inspirací, kam vyrazit příští rok na dovolenou.

 

Nenechte si ujít klášter Moni Preveli. Je to opravdu krásné místo. Jedná se o nejbohatší a nejvlivnější klášter Kréty. Je postaven na skalním výběžku ve výšce téměř 200 m n.m., dodnes v něm žijí mniši.

 Moni Preveli

Pláž Frangokastello. Myslím, že těžko byste hledali krásnější místo na koupání. Ani uprostřed sezóny není pláž přelidněná, dá se tam skvěle relaxovat, všude okolo voní levandule. Najdete ji asi 80 km od Chanie. (Jih středozápadní Kréty).

Frangokastello

Pláž Elafonisi. Právem nazývaná: Malý Karibik. Krásný bílý písek, modrá laguna s průzračnou vodou. Nechtělo se mi odejít. Už už jsem přemýšlela ve které z blízkých taveren si domluvím brigádu a zůstanu o něco déle... Třeba napořád?

 Elafonisi

Bydleli jsme v malém městečku Plakias. Podle mě těžko na jižní Krétě naleznete lepší místo k ubytování. Minimum turistů, krásný malý přístav, ideální místo na procházky po návratu z pláže a také pro večerní zábavu...

 Plakias

Na všechny ty fotky a tipy by mi jen těžko stačil jeden blog. Ukázala jsem Vám alespoň část z toho, pro co stojí za to se na Krétu vrátit. A potom všem poznávání není nic lepšího, než zajít si do místní taverny na skleničku skvělého Krétského vína, nebo na poctivý koktejl. Jen si dejte pozor, abyste k ránu nevypadali takto:

 nad ránem...

Hezkou dovolenou všem. :-)

Monika Petráková

Monika Petráková

Monika Petráková

O životě, o tom co znamená a co přináší, o vztazích a věcech, které s sebou vztahy přinášejí. To vše z pohledu ženy na prahu třicítky. No a snad při tom budu schopná i trochu nadhledu a nadsázky.

Spisovatelka, která došla životní zkušeností k názoru, že o některé zkušenosti je lepší se podělit s ostatními a vypsat se z nich, než se trápit pocitem, že je v nich sama. Jsme v tom všechny; a proto píšu o svých pocitech, myšlenkách a prožitcích, abych dala jiným šanci vyhnout se chybám, které mne samotnou potkaly. A naopak podělit se o to pozitivní.

REPUTACE AUTORA:
0,00