Deník milenky

pondělí 7. březen 2011 11:13

zdroj:internet

Co vlastně znamená být milenkou? Tajné schůzky v hotelu, rychlé obědy, které končí sexem na pánských záchodech? Ráda bych našla definici, ale nějak se mi to nedaří. Kdo nebo co dá ženě mileneckou nálepku? Moralizovat je snadné, ale když se podíváte hlouběji, tak zjistíte, že za titulem milenky se často skrývá jen zoufalá snaha být alespoň tou druhou, když nemohu být první...

Možná si řeknete, proč píšu právě o milenkách. Proč raději nevolím obranu druhé strany. Tedy těch nešťastnic, které jsou denně podváděny, balamuceny vzornými manželi, partnery... proč? Možná proto, že i já někdy milenkou byla a možná proto, že jednou budu tou, kterou muž bude podvádět.

 

Můj první článek, který byl tady na blogu Lidovek vybrán mezi takzvané "Naše tipy" se jmenoval Umění opouštět. Psala jsem v něm o své spolužačce Karolíně, která má opravdu velkou smůlu na muže. Nedávno jsem se s ní znovu sešla a opět mě nezklamala dalším milostným příběhem, který si ji našel. Když jsem ze setkání s Karolínou odcházela, ptala jsem se sama sebe, proč právě ona? Co dělá špatně? Je to inteligentní krásná žena a přesto je vždy až tou druhou...

 

Jaká je pravděpodobnost, že ve třiceti potkáte hezkého, inteligentního nezadaného vrstevníka, který netrpí žádnou úchylkou, nefetuje a večeři mu nevaří maminka? Raději přeformuluji otázku... Jaká je pravděpodobnost, že takového muže potkáte v reálu a ne na facebooku? Odpovím si sama, moc často se to nestává. Karolína si myslela, že ho potkala. Na svou obranu uvádím, že já u toho nebyla... Připadal jí perfektní. Připadal jí perfektní prvních 6 měsíců, kdy se scházeli, než zjistila, že v peněžence nosí fotku své dlouholeté přítelkyně. Racionálně smýšlející člověk si řekne, že po takovém zjištění musí nutně následovat konec. Omyl. Uvědomte si, že je vám skoro třicet, že jste zamilovaná... Že vám ten skvělý muž vysvětlí, jak moc mu to ve vztahu neklape a on musí utíkat k vám. Přece vy jste jeho záchrana, pevnina, kterou vyhlíží, když na moři zuří bouře... S takovým tvrzením se dá pohodlně vydržet další půl rok. Potom se na pár týdnů odmlčí... už umíráte strachem, že se blíží konec, že o něj přijdete a zároveň vám momentální situace přijde k nesnesení a víte, že se musí něco stát. A ono se stane... Pozve vás na večeři, aby vám řekl, že se s ní rozešel. Cítíte to štěstí, které se vás zmocnilo? Protože tak chutná vítězství... Poprvé! Poprvé ta první... poprvé... než... Než řekne, že jí opustil, protože potkal osudovou ženu. Stačí pár dalších vět, abyste pochopila, že nemyslí vás. A co je nejhorší? V jeho tváři, není ani trocha neklidu. Co víc... není v ní ani trocha viny.... Byli jste přeci jen přátelé... To se mezi přáteli dělá... Jezdí spolu na dovolené, kupují si dárky, svěřují si nejtajnější přání a taky spolu šukají!! Co teď? Snad jen poděkovat za hezký večer, v rychlosti si obléct kabát a slzy si nechat až do taxíku.

 

Omlouvám se, že jsem hrubá. Ale nějak se mi nepodařilo najít slušná slova proto, co jsem chtěla napsat. Chtěla jsem smazat mýtus, že být milenkou znamená mít se skvěle a požívat výhod, které nemá ani manželka... ne vždy to tak musí být. Ne vždy to tak je...

 

Vážím si pevného vztahu, který mám a zároveň se o něj v každé vteřině bojím. Potom, co mi vyprávěla Karolína se bojím ještě tisíckrát víc... Co když časem taky najdu v peněžence fotku někoho jiného...? Co potom....?

 

 

Monika Petráková

Monika Petráková

Monika Petráková

O životě, o tom co znamená a co přináší, o vztazích a věcech, které s sebou vztahy přinášejí. To vše z pohledu ženy na prahu třicítky. No a snad při tom budu schopná i trochu nadhledu a nadsázky.

Spisovatelka, která došla životní zkušeností k názoru, že o některé zkušenosti je lepší se podělit s ostatními a vypsat se z nich, než se trápit pocitem, že je v nich sama. Jsme v tom všechny; a proto píšu o svých pocitech, myšlenkách a prožitcích, abych dala jiným šanci vyhnout se chybám, které mne samotnou potkaly. A naopak podělit se o to pozitivní.

REPUTACE AUTORA:
0,00