Jak jsem přišla na svět

úterý 5. duben 2011 21:39

zdroj:internet

Moje paměť nesahá tak daleko, abych si byla schopná vzpomenout na dobu, kdy mě začalo zajímat, jak jsem se dostala na svět. Zatím jsem nebyla nucena přemýšlet o tom, co, a jak vhodně dětem vysvětlit. Naštěstí pro mě, pár přátel má děti přesně v tomto "kritickém" věku, plném zvídavých dotazů.

O víkendu jsem byla navštívit svoji kamarádku Veroniku, maminku pětileté Aničky, kterou shledávám až nebezpečně inteligentní. Její maminka se mnou v tomto směru nesouhlasila, ovšem po zážitku z minulého týdne jí nezbývá nic jiného, než mi dát zapravdu.

 

Veronika je skoro stejně stará jako já a spoustu věcí bere se značnou rezervou. Obávám se, že na rozdíl od ní, já budu příšerně úzkostlivá matka. Když se při mé nedělní návštěvě Anička nepozorovaně zmocnila mých lodiček, nazula si je a šourala se v nich z místnosti do místnosti, tak já jsem na rozdíl od Veroniky nebyla schopna jediné souvislé věty a neustále jen čekala na chvíli, kdy malá zakopne a někde sebou švihne. Když jsem se Verči zeptala, jak může být tak ledově klidná, jen mi s lehkým úsměvem na rtech odpověděla: „No, tak bude vědět, že to příště nemá dělat. Pojď, dám ti koláč.“ A tak je to se vším... :-)

 

Byla jsem asi u třetího kousku, když mi Veronika začala vyprávět co je potkalo v předchozím týdnu.

Začalo to úplně nevinným dotazem: „Mami a jak jsem jako přišla na svět?“ - „Co ti mám povídat, právě jsem sbírala ze šňůry prádlo a plácla jsem první co mě napadlo. Objednali jsme tě přes net." Málem mi zaskočilo... "Denně mi klade snad tisíc otázek. Nerada to přiznávám, ale občas už ani nevnímám, na co se mě ptá."

 

Veronika tím považovala celou věc za vyřízenou. To by ovšem nemohli mít doma Aničku. Následující den totiž u oběda začala řešit, jak se ty děti jako přes ten internet objednávají, kolik stojí a jak vědí kde bydlí. „Pěkně jsem se do toho zamotala, takže jsem jí řekla, že to funguje stejně, jako když spolu objednáváme tepláčky a hračky, a že děti rozváží DHL, stejně jako nám domů ten milý pan řidič vždycky přiveze co si objednáme. No a jenom ti co nejsou doma, když pan řidič přijede, si musí pro miminko do porodnice, protože je tam sběrna miminek jako balíčků na poště. No hrůza... Prostě úplná kravina, já nevím, proč jsem jí to normálně nevysvětlila.“

 

Přiznávám, že jsem se málem udusila smíchy a to ještě nebyl konec. Ve čtvrtek jako na potvoru přivezlo DHL k Veronice objednané tenisky. „Už jsem měla zaplaceno a jdu do branky, když se vyřítila Anička a na celou ulici volala na toho řidiče, ať jí ukáže ty miminka, že by je chtěla vidět. Pán vypadal, že k nám domů už nikdy nic nepřiveze a na sociálce nejspíš už leží udání za zanedbanou péči.“

 

Není to lehké být rodič, napadlo mě. Veronika nakonec stejně musela s pravdou ven a vše vysvětlit. „Nevím čeho jsem se tak bála, stačilo jí říct, že děti vznikají tím, že se maminka s tatínkem mají móóóóc rádi a vůbec nic dalšího neřešila. Hodila na mě jen takový strašně důležitý, dospělý pohled, jako když ti minule vysvětlovala jak funguje baterka, a řekla mi jen: Tak to jo, protože vy se máte s taťkou moc rádi. A bylo po všem.“

 

Není nad to, mít chytré děti... :-)

 

 

 

 

Monika Petráková

Monika Petráková

Monika Petráková

O životě, o tom co znamená a co přináší, o vztazích a věcech, které s sebou vztahy přinášejí. To vše z pohledu ženy na prahu třicítky. No a snad při tom budu schopná i trochu nadhledu a nadsázky.

Spisovatelka, která došla životní zkušeností k názoru, že o některé zkušenosti je lepší se podělit s ostatními a vypsat se z nich, než se trápit pocitem, že je v nich sama. Jsme v tom všechny; a proto píšu o svých pocitech, myšlenkách a prožitcích, abych dala jiným šanci vyhnout se chybám, které mne samotnou potkaly. A naopak podělit se o to pozitivní.

REPUTACE AUTORA:
0,00