Co bych dala na facebook...

neděle 10. duben 2011 20:19

zdroj:internet

A je to tady. Když jsem si před dvěma týdny vyzvedávala u mého nakladatele rukopis Malinády k poslední korektuře, opět jsem byla postavena před otázku, kdy si založím na facebooku svůj profil, aby se moji fanoušci mohli "sdružovat". Na mou odpověď, že já žádné fanoušky nemám, jen nesouhlasně zakroutil hlavou a pronesl něco ve smyslu: „Jak můžeš být pořád tak negativní?!“

Chtěla jsem se omluvit s tím, že jsem se už taková narodila, a jakékoliv známky sebevědomí byly v mém dětství poctivě a včas zadupány do země tak hluboko, že by mi k jeho dohledání nestačil ani bagr ze staveniště tunelu Blanka.

 

Přišla opět výměna názorů ve smyslu, co mi tak strašně vadí na tom mít svůj profil. Začala jsem seriózně s vysvětlením, že zrovna facebooku nechci poskytovat svá soukromá data jako například datum narození a podobně. „Tak si nějaké vymysli.“ No... to bych sice mohla, ale jaký by potom ten profil měl kurňa smysl, kdybych na něj dávala jen smyšlené údaje...!? „Jde hlavně o to, aby tvoji čtenáři věděli na čem pracuješ, na co se od tebe mohou těšit a tak. Dala bys tam pár fotek jak venčíš psa, nebo něco z dovolený, chápeš?“ - „Já nemám psa... Mám si ho někde sehnat, abych ukojila tvůj chtíč? A taky nejsem žádná Mašlíková, která obešle fotkama ze své dovolené všechny bulváry, ještě než se z ní stačí vrátit... Taky těžko budu všechny včas informovat o tom, na čem právě pracuju, když ani já sama do poslední chvíle nevím, co vyhraje. To by bylo vážně zajímané... v devět dopoledne bych tam napsala, že mám rozdělané drama o dvou třicátnících "Ve jménu budoucnosti", ve dvanáct by to byla situační komedie "Kdo vám ne-dá výpověď" a v osm večer detektivka "Kdo nám zabil šéfovou? Já ne!“ Mé "seriózní" vysvětlení zdá se moc nezabralo, tak jsem přistoupila k tradičním ženským výmluvám, jako že by se místo fanoušků na mém profilu určitě shlukovali pouze mí bývalí milenci a diskutovali o tom, jak jsem příšerná a zcela bez nápadu. Nebo by na ten profil nechodil vůbec nikdo, což by byla samozřejmě strašná, ale opravdu strááášnááá potupa.

 

Trochu jsme se pohádali, což mě samozřejmě mrzelo, ale na druhou stranu jsem byla ráda, že jsem svůj postoj dokázala uhájit. Vlastně ani nemám co bych na ten profil opravdu dala. Na dovolené se focení své osoby dokonale vyhýbám, domácí zvířata nemám a přispívat každou hodinu nějakou "duchaplnou" myšlenkou bych asi nezvládla. Mohla bych tam napsat, že dokážu docela slušně míchat koktejly nebo péct bublaninu, ale nepředpokládám, že by tyto informace změnily svět nebo někoho jen trochu zajímaly.

 

Pan nakladatel se bude muset smířit s tím, že nejsem facebookovský typ a nejspíš vždycky poplavu tak nějak "proti proudu". Konec konců, jsem už prostě taková...

Monika Petráková

Monika Petráková

Monika Petráková

O životě, o tom co znamená a co přináší, o vztazích a věcech, které s sebou vztahy přinášejí. To vše z pohledu ženy na prahu třicítky. No a snad při tom budu schopná i trochu nadhledu a nadsázky.

Spisovatelka, která došla životní zkušeností k názoru, že o některé zkušenosti je lepší se podělit s ostatními a vypsat se z nich, než se trápit pocitem, že je v nich sama. Jsme v tom všechny; a proto píšu o svých pocitech, myšlenkách a prožitcích, abych dala jiným šanci vyhnout se chybám, které mne samotnou potkaly. A naopak podělit se o to pozitivní.

REPUTACE AUTORA:
0,00