Cesta do pekla

středa 27. duben 2011 07:10

zdroj:internet

Určitě znáte ten pocit, kdy se ráno probudíte a nemůžete dělat nic jiného než se smát. Sen, ze kterého vás právě vytrhlo nesmlouvavé řinčení budíku, byl natolik absurdní, že jeho obsahu můžete jen stěží uvěřit. A tak si ho v hlavě přehráváte neustále dokola.

Já jsem přesně tuhle situaci prožila dnes ráno. Poslední dobou se mi docela často stává, že se mi ve snu objeví lidé, které jsem i několik let neviděla. Nemám ani pocit, že bych na ně intenzivně myslela. A co je opravdu zajímavé, nehrají v mých snech žádnou hlavní roli. Takže není výjimkou, že se mi zdá o tom, jak jsem v restauraci poblíž Staroměstského náměstí na romantické večeři s Adrienem Brodym a jídelní lístek nám podává kluk, se kterým jsem chodila v páté třídě. Smějete se? Já taky...

 

Ovšem včerejší noc byla, co týká absurdnosti mého snu, naprosto mimořádná. Dostala jsem se totiž na návštěvu do pekla. A jak to všechno začalo? Ocitla jsem se za pracovním stolem u mě v kanceláři. Bylo všední, hektické odpoledne a já potřebovala odfaxovat cestovní smlouvu klientovi, aby jí mohl podepsat. Líně jsem se zvedla a pomalu došla k faxu. Faxové číslo jsem měla napsané tlustou černou fixou, na jednom z těch žlutých lepících papírků, které nikdy nemohu najít. Bez většího zájmu jsem začala číslo vyťukávat na display, když mi to došlo! 666 666. Aha! Aha? To je nějaký divný?!

 

Přišel střih a já se ocitla u pekelné brány, kde na mě čekal jakýsi rohatý recepční v elegantním obleku, jaký nosí číšníci v luxusních restauracích. V ruce měl něco jako "seznam hostů". Klidným hlasem se ptal na jméno. První, co mi přišlo podezřelé, bylo, že tam není žádná fronta. Protože nezlobte se na mě, u vstupu do pekla já bych frontu čekala... Nahlásila jsem se pod svým jménem a za doprovodu jiného "průvodce" jsem mohla vstoupit.

 

Naskytl se mi výhled do nekonečně dlouhé haly. Čistě pocitově jsem vnímala, že jsem v podzemí. Všechny stěny byly z rudého kamene. Průvodce mi pevně stiskl dlaň. Patrně vycítil, že bych se nejraději obrátila a utíkala pryč. Jenomže když jsem se otočila, východ jsem už neviděla. Jakoby zarostl... Pomalu jsme procházeli halou a nahlíželi do různých zákoutí. Viděla jsem čerta, který je ledabyle opřený o stěnu a smskuje pravděpodobně s přítelkyní. Jeho výraz tomu nasvědčoval...

 

Čím dál jsme šli, tím víc mě pohlcovalo horko. Cítila jsem jak se potím. Potkali jsme skupinku čertů, kteří na ramenou nesli obrovské klády dřeva. Ve chvíli kdy jsem se rozhlédla, došlo mi, že některé osoby znám. Například čert, který právě zatápěl pod obrovským kotlem, byl můj bývalý přítel. Čertice, která z pece vytahovala perníkové čertíky, byla paní, které jsem minulý pátek prodala eurovíkend do Paříže a zpoza rohu na mě spiklenecky mrkal náš účetní.

 

Najednou jsme byli opět u vchodové brány. Průvodce se na mě významně zadíval a čistě myšlenkou mi předal zprávu: "Možná se brzy opět setkáme a pro případ, že by ne, rezervujte mi last minute do Řecka, pro 3 osoby s odletem z Prahy do deseti tisíc korun na osobu v nejvyšší turistické sezóně."

 

Už ani nevím, jestli mě probudil budík, nebo jestli jsem se probudila hrůzou, že mi práce definitivně vlezla na mozek. Každopádně jsem chvíli seděla mírně otřesená na posteli a nakonec se dala do hlasitého smíchu.

 

Dovolenková sezóna je za dveřmi. No a sejdeme se buď u moře, nebo pod mořem :-)

Hezkou dovolenou všem!

Monika Petráková

Monika Petráková

Monika Petráková

O životě, o tom co znamená a co přináší, o vztazích a věcech, které s sebou vztahy přinášejí. To vše z pohledu ženy na prahu třicítky. No a snad při tom budu schopná i trochu nadhledu a nadsázky.

Spisovatelka, která došla životní zkušeností k názoru, že o některé zkušenosti je lepší se podělit s ostatními a vypsat se z nich, než se trápit pocitem, že je v nich sama. Jsme v tom všechny; a proto píšu o svých pocitech, myšlenkách a prožitcích, abych dala jiným šanci vyhnout se chybám, které mne samotnou potkaly. A naopak podělit se o to pozitivní.

REPUTACE AUTORA:
0,00