Prodám sperma, značka: levně

pondělí 3. říjen 2011 14:09

zdroj:internet

Koupit si dnes můžete cokoliv. I vlastní dítě.

Minulý týden jsem narazila v Mladé frontě na článek, který se zabýval problematikou umělého oplodnění. Především faktem, že kliniky umožňují oplodnění touto metodou pouze párům.

 

Nechci posuzovat, jestli je správné, že dospělá žena bez partnera touto oficiální cestou postupovat nemůže. Nikdy jsem se tím hlouběji nezabývala. Přiznám se ale, že můj vnitřní pocit z tohoto "zákazu" není úplně jednoznačný. Přijde mi, že to danou problematiku dost dobře neřeší.

 

Autorka článku zkusila sehnat dárce přes internet a byla úspěšná. Trvalo jí cca dvě hodiny, než se s kýmsi na transakci domluvila. Nový život - za třicet tisíc korun. Cena je údajně v takovýchto případech dohodou.

 

Chtě nechtě, vrtalo mi to hlavou. Jak na to ti muži přijdou, darovat se? A podle čeho se taková cena určuje? To pan XY sedí doma na pohovce a najednou si řekne: „Jsme doma ve finanční tísni, máme tři zdravé děti, tak co kdybych si zahrál na samaritána a prodal své vysoce kvalitní sperma nějaké chudince, která zoufale touží po dítěti, ale chlapa má v nedohlednu?“ Brát druhé zaměstnání je ve srovnání s takovým byznysem pravděpodobně dost neefektivní.

 

No a dostávám se k samotnému určování ceny. Věřte mi, že mám celkem bujnou fantazii a tak mi nedělá velký problém představit si muže svlečeného do trenýrek, jak stojí před zrcadlem a určuje svou "tržní hodnotu". Trochu si poplácá rostoucí bříško, prohrábne řídnoucí vlasy a zkonstatuje, že státnice sice neudělal, ale to je vlastně jen formalita, takže potenciální zájemkyni sdělí, že je inteligentní muž středního věku, s vysokoškolským vzděláním a atletickou figurou. To by bylo, aby o takový zázrak nějaká nestála. Internet snese přeci vše, setkat se vůbec nemusí.

 

No a cena? Samozřejmě dohodou... Co na tom, že se stává biologickým otcem. Předává všechny geny, bohužel i ty neušlechtilé... Hlavně že jsou z toho peníze.

 

Čím jsem starší, tím víc jsem schopná pochopit zoufalství žen, které nemohou otěhotnět, nebo nemají s kým. Přesto shánění tatínka na inzerát nepovažuji za zrovna dobrý nápad. Při svém štěstí bych narazila na nějakého psychopata a syn by mě v patnácti z dlouhé chvíle umlátil lopatou.

 

Nevím jak Vy, já své budoucí mateřství raději nechám osudu. Nejsem zrovna bohatá a v bance by se mi pravděpodobně vysmáli, kdybych chtěla spotřebitelský úvěr a do kolonky požadované zboží uvedla: sperma. Co myslíte?

Monika Petráková

Monika Petráková

Monika Petráková

O životě, o tom co znamená a co přináší, o vztazích a věcech, které s sebou vztahy přinášejí. To vše z pohledu ženy na prahu třicítky. No a snad při tom budu schopná i trochu nadhledu a nadsázky.

Spisovatelka, která došla životní zkušeností k názoru, že o některé zkušenosti je lepší se podělit s ostatními a vypsat se z nich, než se trápit pocitem, že je v nich sama. Jsme v tom všechny; a proto píšu o svých pocitech, myšlenkách a prožitcích, abych dala jiným šanci vyhnout se chybám, které mne samotnou potkaly. A naopak podělit se o to pozitivní.

REPUTACE AUTORA:
0,00