Možná jsem měla být chlap, ale...?

čtvrtek 9. únor 2012 04:41

zdroj:internet

Měla jsem být chlap, ale na poslední chvíli si to pán bůh rozmyslel.

Narodila jsem se ve znamení Blíženců, což není žádná výhra. Roky bojuji s tím, že nechávám věci nedodělané, odbíhám od jednoho ke druhému a nenacházím klid, po kterém tolik toužím. Divím se, že jsem ještě přítele nenašla v koupelně, jak se houpe na mých punčocháčích. Protože když se mě ráno zeptá, jak chci vymalovat, tak řeknu do béžova, v poledne to bude zelenkavá a než se setmí, už mícháme meruňkovou. A tak je to se mnou pořád.

Nedělá mi sebemenší problém vrátit se domů z práce a zatímco si svlékám šaty a do botníku ukládám lodičky, už sahám po ovladači, abych stihla hokej s flaškou piva v ruce. Nemožné? Kdepak... Denní realita naší domácnosti.

Co mě ale opravdu pobavilo, byla nedávná cesta do práce. Zaspala jsem a tak jsem si zavolala taxi. Pan řidič byl milý, sympatický, ale přiznám se, že jsem ho zprvu moc nevnímala. Všechna moje pozornost byla totiž upnutá k zapnutému rádiu, ve kterém moderátor živě komentoval tenisový zápas Kvitová / Sharapova. Šlo o závěr, který se bohužel pro naše barvy nevyvíjel zrovna příznivě, a tak jsem se v jednu chvíli neudržela a nahlas si zanadávala. „Sakra! A zrovna s ní!“ Pan řidič zpozorněl a hned se začal vyptávat, jestli hraji tenis nebo proč mě to tak zajímá. Ve zkratce jsem mu vysvětlila, že za prvé OPRAVDU NIKDY nefandím ruským tenistkám, a jinak, že sleduji skoro všechny sporty. Samozřejmě jsem kladla důraz na slovo sleduji.

Hovor se příjemně rozvinul a tak jsem se zeptala, zda už měl možnost vidět reklamu Novaka Djokovice, ve které Sharapovou skvěle imituje. Pan řidič se skoro přestal věnovat řízení a nevěřícně konstatoval, že já asi opravdu hodně sleduji sport, že takovou ženu vůbec nezná a že jsem se asi měla narodit původně jako chlap, jinak že to není možné. Ve chvíli kdy to řekl, jsem si právě stahovala sukni, protože se mi při sezení nepříjemně hrnula nahoru. Věnoval mi letmí pohled, zahuhlal něco jako: „No, to by asi nešlo.“ A bezpečně mě dovezl do zaměstnání.

Tak nevím, asi je mi souzeno stát vždy na obou stranách zároveň. Už jsem si zvykla, jen aby to přežilo i mé okolí. Asi teď půjdu plavat. Nebo se na to raději podívám v televizi?

No uvidím...

Pro ty, kdo reklamu s Novakem neznají, nechávám odkaz. Věřte mi, stojí to za to...


http://www.youtube.com/watch?v=NK1ZNUuP8ws

 

 

Monika Petráková

Monika Petráková

Monika Petráková

O životě, o tom co znamená a co přináší, o vztazích a věcech, které s sebou vztahy přinášejí. To vše z pohledu ženy na prahu třicítky. No a snad při tom budu schopná i trochu nadhledu a nadsázky.

Spisovatelka, která došla životní zkušeností k názoru, že o některé zkušenosti je lepší se podělit s ostatními a vypsat se z nich, než se trápit pocitem, že je v nich sama. Jsme v tom všechny; a proto píšu o svých pocitech, myšlenkách a prožitcích, abych dala jiným šanci vyhnout se chybám, které mne samotnou potkaly. A naopak podělit se o to pozitivní.

REPUTACE AUTORA:
0,00