Jak správně křtít

úterý 30. říjen 2012 20:37

I přes avizovaný konec světa jsem se rozhodla, že vánoční dárky raději koupím. Co kdyby to nevyšlo...

A tak jsem dnes po cestě od malé Terezky tu a tam nahlédla do některého ze zajímavě vyhlížejících obchodů. Nemohla jsem vynechat palác knih na Václavském náměstí, protože většina mých blízkých, ač je to neuvěřitelné, ještě stále ráda čte.

 Velmi nečekaně, ale o to víc mile mne překvapila pyramida vystavěná z knih naší kolegyně Martiny Bittnerové. Řekla jsem si, že to musím zdokumentovat, protože taková věc, je vlastně i úspěchem Lidovek a jejich blogu. Je fajn vědět, že je Martina mezi námi.

 luxor.jpg

Bohužel mi také došlo, že jsem jí ani nestačila poděkovat za pozvání na křest knihy. Byla jsem překvapená, jak profesionálně bylo vše připraveno a kolik zajímavých věcí jsem se dozvěděla.

559599_156926777782215_1568652758_n.jpg

Z bigblogeru jsem nedorazila jediná, což bylo také milé překvapení. Celý křest moderovala a zároveň knihu pokřtila spisovatelka Ivona Březinová. Nemusela jsem dlouho přemýšlet nad tím, co tyto dvě dámy spojuje, bylo celkem jasné, že kromě toho, že obě skvěle píší, panují tam i přátelské vztahy.

427783_156926981115528_1238865223_n.jpg

Vzala jsem sebou kamarádku a nelitovala. Lenka je původní profesí historička a obava, že se bude nudit, byla zcela zbytečná. Obě jsme ocenily jak neformálnost večera, tak i spoustu nových informací, které jsme se o slavných českých osobnostech dozvěděly.

 008.JPG

Když křest končil, musela jsem si chtě nechtě uvědomit, že i když mám věk dospělačky, dost mi do ní ještě chybí. Už proto, že křty mých knih většinou vypadají a končí takto :-)

 mejdan.jpg

Nová kniha Martiny Bittnerové není v žádném případě bulvární. Kdo by čekal něco takového, bude zklamán.  Na každé stránce cítíte, že za jejím úspěchem stojí obrovská dřina v podobě desítek hodin strávených v archivech. Ale stojí to zato... Rozhodně nelituji toho, že ji mám už přečtenou v knihovně :-)

 A kdo by se chtěl dozvědět o knize něco více, má možnost ve čtvrtek 1.11.2012 od 15:20 na www.cesky-rozhlas-region.cz . Já si to tedy rozhodně pustím.

 Martino, díky. M.

 

 

Monika Petráková

Monika Petráková

Monika Petráková

O životě, o tom co znamená a co přináší, o vztazích a věcech, které s sebou vztahy přinášejí. To vše z pohledu ženy na prahu třicítky. No a snad při tom budu schopná i trochu nadhledu a nadsázky.

Spisovatelka, která došla životní zkušeností k názoru, že o některé zkušenosti je lepší se podělit s ostatními a vypsat se z nich, než se trápit pocitem, že je v nich sama. Jsme v tom všechny; a proto píšu o svých pocitech, myšlenkách a prožitcích, abych dala jiným šanci vyhnout se chybám, které mne samotnou potkaly. A naopak podělit se o to pozitivní.

REPUTACE AUTORA:
0,00