Vánoční přání aneb díky za všechno!

sobota 22. prosinec 2012 10:43

zdroj:internet

Původně jsem chtěla poslat přání, jako každý rok, ale pak jsem si řekla, že byste si zasloužili něco víc, než pohled s vánočním cukrovím. Všechno to, co bych Vám chtěla říct, se na něj totiž nevejde.

Takže Hajná, přestaň se chvíli krášlit, česat a fotit své úchvatné portréty pro facebook.  Janulíku vytáhni na okamžik hlavu ze sudu s vínem a přestaň mužským motat hlavy. Heli, chvíli nekoukej na Shreka. Havlíčky, se mi doufejme, podaří na minutu vytrhnout z rodinné, pohodové idylky.

Chci Vám popřát krásné svátky a moc poděkovat za to, že při mně stojíte ve chvílích, kdy ztrácím půdu pod nohama a mám pocit, že se řítím do propasti. Nikdy za mnou neletí jen jedno záchranné lano. Je jich snad tucet… Netuším, kde berete energii, náladu a pochopení pro mé nálady, vzteky a nářky.  Skoro každý den si kladu otázku, čím jsem si zasloužila to, že právě já mám štěstí jít životem vedle vás. Čím jsem si zasloužila to, že právě vy, mě držíte za ruku…

Kdybych tu měla vyjmenovat všechny známé, nejspíš bych blog nepsala na A čtyřku, ale na toaletní papír. Ten by byl snad dostatečně dlouhý… Tak pokud na někoho zapomenu, předem se omlouvám, věřte, že v mém srdci místo rozhodně máte, jen hlavu už navštívil strýček Alzheimer.

Zuzanko, neuvěřitelné, tak jsem to spočítala a víš, že se známe už patnáct let? Život si s tebou taky pěkně pohrál a opravdu doufám, že teď už budeš jenom šťastná. Štefe, díky za znovunalezené přátelství, snad je to konečně ta pravá :-) To samé, bych mohla popřát tobě, Kubo, doufám, že se brzy dočkám dalšího "tetkovského" titulu :-)

Ondro moc díky za tvou pomoc, během všech let, doufám, že se rekonstrukce chaty povede a podnikání se bude dařit. Ťutíku, my tu káru spolu také táhneme už pěkných pár let a naše sobotní večeře, jsou už zajetý rituál. Kdybych si měla představit, jak vypadá bezpečná náruč, je to ta tvá…

Krásné prožití Vánoc přeji také Vám, kolegům blogerům a adminkám. Doufám, že svátky prožijete v klidu a pohodě, uděláte si radost tím, co si přejete a především si budete užívat okamžiky, které můžete trávit se svými blízkými.

 Mirku a Jitko, díky za ty úžasné odpolední sedánky, které se nám protahují do pozdních večerů. Jste důkazem toho, že přátelství může vznikat napříč generacemi a já jsem za to nesmírně vděčná.

Díky všem, kdo si letos koupili mé knihy, nemohu uvěřit, že je vás tolik a opravdu doufám, že vás každá další bude těšit stejně, jako ty předešlé.

A ano, myslím i na tebe. Je zbabělé to přiznat? Nikdy jsme společné Vánoce neprožili… Vždy jsi mi nadělil jen nadějná jara, horká léta a smutný podzim. Ano, ještě stále to dělám. Ještě se mi občas stane, že se probudím uprostřed noci a pak dlouhé minuty stojím u okna, dívám se do temné ulice a snažím se vybavit si to, jak nastupuješ do taxíku… Trev mi před deseti lety řekl, že milovat je snadné. Že je to jako dýchání. Stejně automatické… Stejně přirozené. Myslím, že neměl pravdu.

"Milovat se neostýchám, ale lásky se bojím."

Carlo Goldoni

http://www.youtube.com/watch?v=nB7L1BIDELc

 ŠŤASTNÉ PROŽITÍ VÁNOC!

 

Monika Petráková

Monika Petráková

Monika Petráková

O životě, o tom co znamená a co přináší, o vztazích a věcech, které s sebou vztahy přinášejí. To vše z pohledu ženy na prahu třicítky. No a snad při tom budu schopná i trochu nadhledu a nadsázky.

Spisovatelka, která došla životní zkušeností k názoru, že o některé zkušenosti je lepší se podělit s ostatními a vypsat se z nich, než se trápit pocitem, že je v nich sama. Jsme v tom všechny; a proto píšu o svých pocitech, myšlenkách a prožitcích, abych dala jiným šanci vyhnout se chybám, které mne samotnou potkaly. A naopak podělit se o to pozitivní.

REPUTACE AUTORA:
0,00