Víkend s rockovou hvězdou

úterý 26. únor 2013 12:02

hotel kokořín

aneb jak to vypadá, když si autorka knih pro ženy vyrazí s rockovou hvězdou na víkend do přírody.

Jeho pozvání mě překvapilo, ale říkala jsem si proč ne, na výlet bych jela vážně víc než ráda. Utéct z rušného města na Kokořín, kde za celý víkend potkáte tak maximálně pár místních. Hned na začátku jsem narazila na menší problém a to, že jsem na podobné akce víc než nepřipravená. Místo pevných bot mi nezbylo nic jiného než nazout běžné městské tenisky a po cestě na autobus koupit nové džíny, do kterých jsem se nasoukala na veřejných záchodcích.

 Všechny známé jsem šokovala tím, že nejedeme některým z předpokládaných luxusních vozů, ale autobusem a když jsme vystoupili na zastávce uprostřed nekonečné tmy, před námi jen holé pláně s vědomím, že hotel je někde za nimi, úplně hej mi nebylo. Ale na druhou stranu, kdo by nechtěl uvíznout na samotě s rockovou hvězdou. Zahnala jsem myšlenku na záhadu blair witch s tím, že mě přece nic nerozhází a o pár metrů dál jsem se téměř nervově zhroutila při zjištění, že můj mobilní telefon právě ztratil i zbytky signálu. Kde zůstal klid a vyrovnanost mladé nezávislé ženy? Nevím.

 Hotel jsme k mému překvapení opravdu našli, batohy hodili na pokoj a rozhodli se vzít útokem místní restauraci. Těšila jsem se, že si potom pochodu a nervovém otřesu dáme v klidu skleničku vína a příjemně se naladíme na nadcházející víkend. Od rockové hvězdy bych čekala, že cvičně sjede pár lajn kokainu, za hodinu vypije dvoulitrovou láhev whisky a potom teprve pronese něco ve smyslu, že mejdan může začít. Takže jistě pochopíte, jak v šoku jsem byla, když si u číšníka objednal zázvorový čaj a já potupně pila celý večer sama sedmičku merlota. „Taková nekompatibilní dvojice...“ Jako bych slyšela jednoho ze svých přátel, když jsem jim líčila tohle setkání třetího druhu s mužem, o kterém jsem myslela, že už dávno neexistují.

 Když jsme se vrátili na pokoj, já už lehce podnapilá, on zcela střízlivý, pojala jsem podezření, že se mě snaží zcela psychicky ochromit, abych nakonec byla ochotna slíbit a udělat prakticky cokoliv a kdykoliv řekne. Nebylo třeba víc, než jediný pohled na koupelnu. Nebo spíš prosklenou kukaň, kterou mohl architekt navrhnout leda tak v návalu nepopíratelného šílenství. Stačilo si představit pouze sprchování, dál jsem ve své fantazii neměla odvahu zajít... Zkrátka někteří muži mají prostě odvahu, to se jim nedá upřít. No co, taky se nemusím sprchovat dvakrát denně jak jsem zvyklá, že jo. Budu celý víkend zarytá ekoložka chránící přírodní zdroje, čůrat budu chodit na stráň za hotel a snad to do neděle nějak přežiju, proletělo mi hlavou.

 Nakonec to byl skvělý víkend. Kromě toho, že jsem si v sobotu asi dvacetkrát narazila zadek, když jsem ve svých krásných značkových teniskách zdolávala nástrahy místní přírody. Vlastně mi už ani nevadí, že všechny rockové hvězdy nepijí a nefetují, ale image musí být, to je jasné :-)

 Když ho ráno pozoruju, jak vysává podlahu a o pár minut později už sedí s kytarou v ruce a brouká si jednu z nezapomenutelných melodií, skoro mám chuť se zasnít, ale to přeci nezávislé, mladé ženy nedělají :-) Je skvělé potkat někoho, s kým můžete být asi po sto letech sami sebou.  I když vás občas vyděsí prosklenou koupelnou, vášní pro horolezectví, nebo tím, že vás v obchodním centru úplně samozřejmě chytí za ruku.

 Je to přece rocková hvězda... takže nic není nemožné :-)

http://www.youtube.com/watch?v=jZhQOvvV45w

Monika Petráková

Monika Petráková

Monika Petráková

O životě, o tom co znamená a co přináší, o vztazích a věcech, které s sebou vztahy přinášejí. To vše z pohledu ženy na prahu třicítky. No a snad při tom budu schopná i trochu nadhledu a nadsázky.

Spisovatelka, která došla životní zkušeností k názoru, že o některé zkušenosti je lepší se podělit s ostatními a vypsat se z nich, než se trápit pocitem, že je v nich sama. Jsme v tom všechny; a proto píšu o svých pocitech, myšlenkách a prožitcích, abych dala jiným šanci vyhnout se chybám, které mne samotnou potkaly. A naopak podělit se o to pozitivní.

REPUTACE AUTORA:
0,00