Stanování na Seychellách

úterý 23. duben 2013 07:24

zdroj:internet

Že prý jestli pojedeme pod stan. No proč ne, dá se na Seychellách stanovat?

Znáte to... Jen tak mezi řečí doma zazní, že by se mohlo jet v létě někam na dovču. No jasně, proč ne... Už už jsem se viděla na osamělé pláži, s koktejlem v ruce, jak si pěkně v poklidu relaxuju, píšu další knihu, nebo konečně také nějakou cizí knihu čtu. Když v tom...

 

Co takhle do Chorvatska pod stan?“ Ještě že nemám zubní protézu, napadlo mě. Pravděpodobně bych jí po tomhle prohlášení hledala už někde zapadlou v gauči. Civěla jsem na něj s pusou dokořán a snažila se naprosto zbytečně maskovat své zděšení. Najednou jsem měla před očima zcela jasný obraz všech klientů, kterým jsem za svou "zájezdářskou" kariéru prodala ubytování v Chorvatsku a moc pěkný obrázek to nebyl.

 

Jsem jednoznačně postižená svou původní profesí. Oprostit se od všech dotazů typu, kolik kilo masa, mléka, sušenek si mohou vzít sebou, aby ušetřili, asi nejde. Stejně jako od emailů ubytovatelů, kteří si v jednom kuse stěžovali na naše ne zrovna pořádkumilovné spoluobčany. Zkrátka najednou jsem se viděla, jak sedím v rozkládacím křesílku, celá zničená po noci ve stanu, obklopena hordou odpadků a ječících dětí, s plynových vařičem u nohou. Každý kdo mě trochu zná ví, že bych za normálních okolností přistoupila raději na trhání nehtů zaživa, než na něco takového...

 

Jenže je tu on... A ať už je to pro mě jakkoliv šokující, on pod ten stan jet prostě chce. Čas vyjednávat? Napadlo mě. Pokud já přežiju stanování, on by si mohl udělat čas ve svém nabitém programu a utéct se mnou před vánočními svátky někam do tepla. A pokud na tom bude trvat, může si na Seychellách pro mě za mě postavit třeba týpí. Vyslechla jsem si sice spoustu komentářů o snobácích, ale nakonec jsme k dohodě došli.

 

Vypadá to, že mám před sebou pěkně horké léto. Rozhodně nečekejte, že se o víkendu potkáme v nějakém obchodě s pěkným oblečením. Já si budu pravděpodobně shánět růžový spacák a zapisovat se na psychoterapii, abych to vůbec nějak přežila. Jediná představa, která mě hřeje u srdce je, že ten spacák možná neseženu, a tak se budeme muset společně zapnout do jednoho... :-)

 

Hezké plánování dovolené všem :-)

 

 

 

Monika Petráková

Monika Petráková

Monika Petráková

O životě, o tom co znamená a co přináší, o vztazích a věcech, které s sebou vztahy přinášejí. To vše z pohledu ženy na prahu třicítky. No a snad při tom budu schopná i trochu nadhledu a nadsázky.

Spisovatelka, která došla životní zkušeností k názoru, že o některé zkušenosti je lepší se podělit s ostatními a vypsat se z nich, než se trápit pocitem, že je v nich sama. Jsme v tom všechny; a proto píšu o svých pocitech, myšlenkách a prožitcích, abych dala jiným šanci vyhnout se chybám, které mne samotnou potkaly. A naopak podělit se o to pozitivní.

REPUTACE AUTORA:
0,00