Hysterák

neděle 23. červen 2013 09:45

zdroj:internet

Můj malý hysterický výstup na téma: výměna ložního prádla a co je a co už není prdel.

Mám skvělého muže, ale občas jsou v životě okamžiky, kdy bych ho nejraději vynesla z našeho hnízdečka lásky doslova v zubech. Jako třeba minulý týden, nebo včera v noci...

 

Možná jsem úplně mimo... možná chci až moc...

Starám se o naši malou domácnost co mi síly stačí . Snažím se ho zbytečně "neprudit" pokyny typu: Vynes odpadky, vysaj nebo nedej bože, občas zapni pračku. Abych začala uvažovat o žehlení... Tak daleko má bujná fantazie nesahá... Myslím, že v tomto směru se nám rovnoprávnost obloukem vyhnula a já proti tomu nikdy nic nenamítala. CHYBA

 

Nevím, co mě to bláhovou včera večer napadlo... Asi jsem měla úpal, je fakt, že bylo celý den proklatě horko, protože jsem si dovolila vyslovit skromné přání, zda by má drahá polovička vyměnila ložní prádlo, než půjdeme spát. Byla jsem ujištěna, že v tom není nejmenší problém. Uběhlo pár desítek minut a já se začala cítit unaveně. Miláček bez jediné změny dál okupoval pohovku a nezdálo se, že by se chystal "do akce". A tak pro jistotu říkám... „Jsem unavená, půjdu si lehnout.“ Uběhne pár dalších minut a stále se nic neděje... Zvedám se tedy a ložní prádlo sama měním... ulehám...

 

Během minuty se ke mně přiřítí to nevinné stvoření a neskutečně se diví, s čím mám problém. Jsem snad naštvaná? Jsem uražená? Když na obě otázky odpovím, že ne, tak se on uraženě zvedá a odchází. Ne, ani náhodou... Ani na okamžik ho nenapadne, že mě to celé jen neskutečně mrzí.

 

Ale tak hlavně, že to má "na háku". Přiznám se, že mnou zmítá pokušení na chvíli stopnout ten rozjetý vlak přehnané péče a počkat si na to, co bude dělat, až zjistí, že mu ta vyžehlená trika sama od sebe neskáčou do skříně... Kdo ví?

 

Část druhá: je to ještě prdel?

Ráda chodím na jeho koncerty, ráda poslouchám jeho hudbu.... I když občas musím celý den strávit bůh ví kde, na cestách, třeba jen kvůli šedesáti minutovému vystoupení.

Může to být tak týden nazpět, co jsem oddaně vyrazila do Slezských Rudoltic. Pro Vaši představu, jak taková cesta vypadá: Z Prahy do Olomouce, z Olomouce do Krnova, z Krnova do Třemešné ve Slezsku a pozor, to není vše – z Třemešné pěkně úzkokolejkou do v tu chvíli už vymodlených Rudoltic.

 

Po víc jak šest hodin trvající cestě jsem řešila zásadní otázky, jako kde se mohu pro boha co nejdříve vyčůrat, kde mají něco studeného k pití a jak se schovám v jeho náruči. Přivítání větou: „Co to máš zase na sobě?“ Mě docela uzemnilo... Měla jsem se začít smát, jasně, je to přece sranda... je to děsná prdel. Ano, dokážu se podobným poznámkám smát devadesát procent času, ale jsou okamžiky, kdy na to prostě nemám... Snažit se to vysvětlit je nejspíš marný. Měla bych se přihlásit do kurzu psychického zocelování žen a nebo si pořídit nový šatník. Přemýšlím, co mě vyjde levněji.

 

Muži jsou zkrátka z jiné planety. Jsem dost stará na to, abych to pochopila a pokud se mi to nepodaří, zbývají mi už jen ty punčocháče, které mně při štěstí udrží, až se na nich budu chtít oběsit.

Život je krásný... :-)

Monika Petráková

Monika Petráková

Monika Petráková

O životě, o tom co znamená a co přináší, o vztazích a věcech, které s sebou vztahy přinášejí. To vše z pohledu ženy na prahu třicítky. No a snad při tom budu schopná i trochu nadhledu a nadsázky.

Spisovatelka, která došla životní zkušeností k názoru, že o některé zkušenosti je lepší se podělit s ostatními a vypsat se z nich, než se trápit pocitem, že je v nich sama. Jsme v tom všechny; a proto píšu o svých pocitech, myšlenkách a prožitcích, abych dala jiným šanci vyhnout se chybám, které mne samotnou potkaly. A naopak podělit se o to pozitivní.

REPUTACE AUTORA:
0,00