Pan Nakladatel

neděle 15. září 2013 14:57

zdroj:z rodinného alba

Letos nejspíš nezůstane kámen na kameni... :-)

Asi ke mě s třicítkou přišly všechny změny světa... uvědomila jsem si, když jsem ráno stála u tiskárny a tahala z ní mustr smlouvy pro naše budoucí autory.

 

Už rok mě pronásledují nemalé zdravotní problémy. I díky nim bylo víc jak nutné začít hledat jiný způsob obživy a nakonec si "obživa" našla nás.

 

Vize? Malé nakladatelství, které podporuje především mladé začínající autory. Po měsíci stráveném střídavě s hlavou v záchodové míse, díky nekonečnému stresu a na telefonu s distributory, mohu říct, že jsme se od startovní čáry odrazili.

 

Asi stokrát jsem si za tu dobu musela zopakovat, že důležité je vydržet. Kdo totiž nikdy nevyřizoval podobné věci, jen těžko může pochopit, jak velkou trpělivostí se musíte obrnit a jaké byrokracii musíte čelit. Občas jsem jen nevěřícně kroutila hlavou nad tím, že některé společnosti vůbec ještě fungují a nezkrachovaly. Čekat totiž v tomto oboru týdny na odpověď, na zcela primitivní a jasně položenou otázku, je naprosto běžné... Nicméně – JSME TAM :-)

 

A proč právě nakladatelství? Nejspíš nezbohatneme, důležité je se uživit a dát šanci knihám, které by za normálních okolností možná nedostaly možnost vyjít. Například básnické sbírky...

 

Troufám si říct, že už mám v psaní určitou praxi a také jsem zažila nejednu "tvůrčí debatu" v nakladatelství... V listopadu mi vyjde už čtvrtá kniha. Cítila jsem, že už jsem moc stará na to, abych šla za hranici kompromisu, který chci přijmout. Na nové knize mi nesmírně záleželo a když první co jsem slyšela bylo, že ji budu muset přejmenovat, něco ve mně řeklo – STOP. Jednou bych chtěla mít knihu podle svých představ a to stejné bych ráda dopřála našim autorům. Protože může mít někdo radost z toho, že vydáte knihu, která se samotnému autorovi nelíbí? To pro mě tak nějak postrádá smysl.

 

Vážím si nakladatelství, které mě v začátcích podpořilo a dalo mi možnost prosadit se. Ale až příliš často jsem slyšela co vše nejde, není možné, nemůžeme se o to ani pokusit.... A tak jsem se rozhodla zkusit si to na vlastní kůži. Opravdu vše o co jsem jako autor žádala, nebudeme moct jako nakladatelé svým ovečkám splnit? Už teď vím, že to není tak úplně pravda... U spousty věcí stačí jen se pokusit a ze zdánlivě nepřekonatelné věci se stává banalita.

 

Hodně nakladatelů se tváří, že oni jsou NĚKDO. Ti, na kterých závisí váš osud jako autora, ti, kterým se musíte podřídit, ti, se kterými se nevyplatí diskutovat. Když jsme tedy přemýšleli o názvu, dlouho jsme hledat nemuseli. Máme rádi ironii... „A co takhle PAN NAKLADATEL? To je přece někdo :-)“ zaznělo... A mě došlo, že to je ono...

 

Čeká nás spousta práce, ale máme vysněný cíl... A tím máme téměř vše :-)


Pan Nakladatel na facebooku:

https://www.facebook.com/pages/Pan-Nakladatel/709089099106246?fref=ts

 

 

 

 

 

 

Monika Petráková

Monika Petráková

Monika Petráková

O životě, o tom co znamená a co přináší, o vztazích a věcech, které s sebou vztahy přinášejí. To vše z pohledu ženy na prahu třicítky. No a snad při tom budu schopná i trochu nadhledu a nadsázky.

Spisovatelka, která došla životní zkušeností k názoru, že o některé zkušenosti je lepší se podělit s ostatními a vypsat se z nich, než se trápit pocitem, že je v nich sama. Jsme v tom všechny; a proto píšu o svých pocitech, myšlenkách a prožitcích, abych dala jiným šanci vyhnout se chybám, které mne samotnou potkaly. A naopak podělit se o to pozitivní.

REPUTACE AUTORA:
0,00