Heslo: Jazz Dock

sobota 12. říjen 2013 10:02

O životě rozhodují náhody, nebo osud? Ať už to bylo náhodou, nebo tím druhým.... Heslo: Jazz dock, rozhodlo o tom, že mám čtvrtou knihu a svou "spřízněnou duši".

Ten příběh zná podrobně jen pár našich blízkých. Skutečně podstatný je ale jen jeho začátek. Seděla jsem uprostřed noci ve svém starém bytě a kontrolovala vzkazy na jedné sociální síti. Ano... Byla jsem v té době víc než zklamaná životem, na dně svých sil a dost dobře nevěděla, jestli to mám vzít ráno přímou cestou na Nuselák, nebo raději do obchodu pro další láhev červeného.

 

Ve svém profilu na již zmíněné "síti" jsem žádala o doporučení nějakého dobrého jazzového klubu. Místo odpovědi jsem dostávala jen vzkazy typu: Máš pěkný prsa, nezajdem do kina nebo na večeři?

 

Líně jsem mazala jednu zprávu za druhou, když jsem v tom nekonečném množství zpráv o ničem narazila na jednu s prostou odpovědí: Jazz dock.

obalka_HesloJazzDock.jpg

 

O několik měsíců později jsem seděla v koženém křesle, s vymyšleným příběhem, který měl jediný háček. Věděla jsem, že mužského hrdinu toho příběhu, nejsem schopná napsat. Že můj "ženský" pohled na svět by nedokázal stvořit takového hrdinu, kterého jsem si představovala. A tak jsem se v tom křesle na kolečkách otočila o pár cenťáků doprava, abych muže, co mi nechal ten jednoduchý vkaz požádala, jestli by byl tak laskav, přestal přesazovat kytky v našem novém bytě a toho mužského hrdinu napsal.

 

Tak se stal Filip spoluautorem mé čtvrté knihy. Byla to příjemná změna – nesedět pro jednou sama celé noci před monitorem, jen s hlavní hrdinkou a jejím osudem. Spousta věcí, vnzikala náhodou, vycházela z momentálního nápadu, nebo toho, že jsme ráno v koupelně prostě něco plácli.

 

Dováděl mě k šílenství tím, že neměl a stále nemá žádný systém, jakým by psal. Nevěnuje se kapitolám popořadě, ale píše co ho právě napadne a na co má náladu s prostým vysvětlením, že to pak prostě někam "prdneme". Bylo to horké léto v mnoha směrech... Ale myslím, že výsledek stojí za to.

 

Heslo: Jazz dock je zábavná kniha o tom, že sebrat se můžete prakticky z čehokoliv a to i ve chvíli, kdy si myslíte, že to už určitě nepůjde. Protože život si s námi jen tak pohrává... nebo my s ním?

 

Na pultech knihkupectví bude kniha od 1. listopadu a v předprodeji ji je možné zakoupit zde:

 

http://www.eshop.pannakladatel.cz/kategorie/beletrie/heslo-jazz-dock-predprodej/

 

Všem našim čtenářům děkujeme za podporu a těšíme se na setkání při slavnostním křtu, kam vás srdečně zveme:

Jazz-Dock_Pozvanka.jpg

 

 

 

 

 

Monika Petráková

Monika Petráková

Monika Petráková

O životě, o tom co znamená a co přináší, o vztazích a věcech, které s sebou vztahy přinášejí. To vše z pohledu ženy na prahu třicítky. No a snad při tom budu schopná i trochu nadhledu a nadsázky.

Spisovatelka, která došla životní zkušeností k názoru, že o některé zkušenosti je lepší se podělit s ostatními a vypsat se z nich, než se trápit pocitem, že je v nich sama. Jsme v tom všechny; a proto píšu o svých pocitech, myšlenkách a prožitcích, abych dala jiným šanci vyhnout se chybám, které mne samotnou potkaly. A naopak podělit se o to pozitivní.

REPUTACE AUTORA:
0,00