Hosteska

středa 27. listopad 2013 06:31

zdroj:internet

Vzhledem k tomu, že nakladatelská činnost je velmi finančně náročná a ze mě se tak trochu stala "žena v domácnosti", nebo možná ještě lépe řečeno - žena zcela pro vše, rozhodla jsem se, že také přispěji do rodinného rozpočtu a najdu si brigádu.  

Nabídka na internetu byla široká. Překvapilo mě především obrovské množství personálních agentur. S tím jsem se dřív nesetkávala. Nabídka jedné z nich, kontrolor bezhotovostních plateb, se mi líbila. Mělo se jednat o zaměstnání asi na dvacet hodin týdně a já věděla, že mám pro tuto pozici potřebnou kvalifikaci.

 

Vyplnila jsem tedy formulář a ještě ten den mne jakýsi mladík kontaktoval s tím, že mi předá veškeré podrobnosti k nabízené pozici a také adresu zaměstnavatele. Jak slíbil, tak se stalo. Vše odpovídalo již zmíněnému inzerátu a já nadšeně vyrazila na pohovor.

 

Milá recepční mě už na dálku zdravila zářícím úsměvem a větou, že pokud jdu na dnešní pohovor, mám se posadit do místnosti s číslem pět. Jen jsem otevřela dveře, pojala jsem podezření, že je něco špatně. Okolo oválného stolu sedělo asi osm slečen, všechny minimálně o patnáct let mladší, o deset kilo lehčí a půl metru vyšší než já.

 

Rychle jsem vyštrachala z tašky vytisknutý popis pozice. Ne... o fyzických předpokladech kandidáta se tam nic nepsalo. Z ničeho nic rozrazil dveře statný pan ředitel obchodního oddělení v doprovodu nenápadné posily z personálního. Posadil se do pomyslného čela stolu a započal svou úvodní řeč: „Všechny Vás milé dámy vítám na pohovoru pro přijetí vhodných kandidátek na pozice hostesky.“ Lehce se mi orosilo čelo. Tak to vše vysvětluje a  chystala jsem se odplazit ke vchodovým dveřím. Než jsem stačila zareagovat, pan ředitel nás jednu po druhé žádal, abychom se představily. Vyčkala jsem tedy, než na mě přišla řada a okamžitě začala popisovat omyl, který se stal.

 

Slečna z personálního oddělení pronesla něco ve smyslu, že jí ta pitomá agentura už leze krkem, omluvila se za ně a požádala mě, abych přesto na pohovor zůstala, že se od přijímacího pohovoru na mnou požadovanou pozici prakticky neliší a ona alespoň bude vědět co jsem zač.

Souhlasila jsem a další dvě hodiny nevěřila vlastním očím.

 

První otázka, kterou jsem si kladla hned potom, co pohovor skončil byla, jestli to pan ředitel myslel opravdu vážně, nebo se chtěl jen pobavit. Mít totiž jedno výběrové řízení totožné pro obchoďáky, administrativu i hostesky mi nepřijde zcela ideální. Nebudu Vám popisovat průběh celého pohovoru, to bych popsala minimálně deset stránek, ale o některé "perly" se musím podělit.

 

Začalo to hned v úvodu, kdy dívky jmenovaly své koníčky. Většinou to bylo v normě. Když ale jedna z účastnit uvedla jako největší zábavu nakupování bot a kabelek natolik mě to šokovalo, že jsem upustila na zem tašku. Některé slečny se začaly hlasitě smát, zbytek nechápal, proč se smějí. To tedy pro úvod. Největším hitem se však ukázal být všeobecný test, který jsme dostaly. Zazněly otázky jako – který náš občan dostal Nobelovu cenu, nebo kolik je 60% z 12000. Že někdo neví, kdo dostal Nobelovku naprosto chápu. To asi není informace, kterou by každý sypal z rukávu, takže odpověď, že Svěrák za Ostře sledované vlaky , především pobavila. Pan ředitel poznamenal něco v tom smyslu, že si slečna nejen spletla režiséra, ale i Oscaři jsou trochu o něčem jiném. Ovšem odpověď jiné slečny, že šedesát procent z 12000 je 720 šokovala minimálně polovinu místnosti. Další otázky jako jaký je nejoblíbenější film, kniha (pokud vůbec čtete), odhadem rozdíl mezi nejvyšším a nejnižším místem na zemi, dvě třetiny ze šedesáti apod. přinesly více i méně úsměvné okamžiky.

 

Zkušenost k nezaplacení... říkala jsem si, když jsem se vracela ke svému pracovnímu stolu, který je v bezpečí našeho domova. Asi si dám příště víc pozor, kam lezu. Jedno je jisté... Hosteska ze mě už nebude :-)

Monika Petráková

Monika Petráková

Monika Petráková

O životě, o tom co znamená a co přináší, o vztazích a věcech, které s sebou vztahy přinášejí. To vše z pohledu ženy na prahu třicítky. No a snad při tom budu schopná i trochu nadhledu a nadsázky.

Spisovatelka, která došla životní zkušeností k názoru, že o některé zkušenosti je lepší se podělit s ostatními a vypsat se z nich, než se trápit pocitem, že je v nich sama. Jsme v tom všechny; a proto píšu o svých pocitech, myšlenkách a prožitcích, abych dala jiným šanci vyhnout se chybám, které mne samotnou potkaly. A naopak podělit se o to pozitivní.

REPUTACE AUTORA:
0,00